Vdes Rexhep Boja, ish-kreu i BIK’ut dhe ish-ambasador i Kosovës në Arabinë S.

Periskopi.com Lajme

Rexhep Boja, ish – kreu i Bashkësisë Islame të Kosovës, sapo ka ndërruar jetë.

Mësohet se Boja ndërroi jetë si pasojë e një sulmi në zemër të para disa ditësh.

Boja ishte emëruar nga ish presidentja Atifete Jahjaga si ambasador i Kosovës në Arabi Saudite.