Vranësira dhe reshje shiu në dy ditët e ardhshme në Kosovë

Periskopi.com Lajme

Temperaturat e larta që karakterizuan ditët e fundit, do të pësojnë rënie të ndjeshme në dy ditët e ardhshme.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se të premten dhe të shtunën do të jetë mot me vranësira dhe reshje shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 14 e 17 gradë Celsius, ndërkohë ato maksimale ndërmjet 27 e 32 gradë Celsius.

Shpërndaje në: