West Ham ia ka caktuar çmimin Declan Ricet

Periskopi.com Sporti

E ardhmja e yllit të West Ham, Declan Rice ka qenë subjekt i spekulimeve intensive pasi ai hodhi poshtë ofertat e reja të kontratës nga klubi.

Një burim i West Ham i tha ‘Football Insider’ se plani është të shesë Ricen, ndërsa vlera e tij mbetet e lartë në vend që ta lejojë atë të përfundojë marrëveshjen e tij aktuale.

West Ham po planifikon të shesë Declan Rice për rreth 90 milion funte ndërsa ata bëjnë një ofertë për zëvendësimin e tij, kupton Football Insider.

Londinezët po e mbanin çmimin e kartonit të mesfushorit plot 100 milion funte gjatë verës.

Kjo i hodhi poshtë blerësit, me klubet e interesuara të drejtuara nga Man United dhe Chelsea por Rice ka refuzuar ofertat e përmirësuara të kontratës nga West Ham dhe kjo do ta detyrojë klubin të ulë çmimin e kërkuar vitin e ardhshëm.

Anglezi 22-vjeçar ka kontratë me klubin e “çekanëve” deri më 2024, por një refuzim i vazhdueshëm i vazhdimit të kontratës së yllit të tyre mund të detyroj klubin që ta largojë atë pas përfundimit të këtij sezoni, nëse klubet ofrojnë çmimin e duhur për të.

Shpërndaje në: