Yllka Gashi për Fahrije Hotin: Kjo grua e çeliktë, nder e fat që t’kam portretizu në film

Periskopi.com Showbiz

Kur kemi hyrë në ditët finale të votimit të “Zgjoit” për Oscar, Yllka Gashi ka publikuar foto dhe ka ndarë një mesazh për Fahrije Gashin, gruan të cilën e portretizon në film.

Aktorja kosovare e ka quajtur Fahrijen si grua të çeliktë, ndërsa e quan nder e fat që ajo e portretizon atë në film.

“Fahrije Hoti – kjo grua e çeliktë që nuk u dorëzua para asnjë sfide, që dhimbjen e shndërroi në motiv për punë! Ndërmarrëse e suksesshme, nënë, gjyshe e shoqe e dashur. Inspirim për çdo gjeneratë!

Sa nder e privilegj që të njoh e sa fat e kënaqësi që t’kam portretizu në film!

Foto e parë: Premiera e filmit “Zgjoi” në Prishtinë,
22 Tetor 2021
Foto e dytë: Vizitë në fabrikën KB “Krusha”
24 Tetor 2021″ shkruan Yllka në postim.