Zafir Berisha flet si roboti GPT-3: Vjeshta është njëra nga katër stinët e vitit

Periskopi.com Fun

Ish shefi i Sigurisë Kibernetike të Kosovës, Zafir Berisha, ka bërë një status në profilin e tij në Facebook. 

Ish deputeti i Nismas së fundi ka shkrepur disa fotografi, në të cilat shihet në momente vjeshte.

Por, ajo që ka shkruar është aq e thjeshtë sa duket si ndonjë shifër e padeshifrueshme nga hakerët kibernetikë.

“Vjeshta është njëra nga katër stinët e vitit,” – shkruan z. Berisha, si të ishte ndonjë fjali roboti, ta zëmë si ai me emrin GPT-3.

Më tej, ai tregon edhe se “në hemisferën veriore, ekuinoksi i vjeshtës fillon me 23 shtator, dhe mbaron më 23 dhjetor.”  – vijon më tej z. Berisha.

Ndërkohë, në një tjetër status ai shkruan “Me hallën (motrën e babës)” kur dihet që halla është motra e babait në të gjitha rastet.

Statusi i plotë: 

https://www.periskopi.com/mos-u-frikesoni-nuk-kam-asnje-interes-ne-zhdukjen-e-njerezimit/?fbclid=IwAR0oLAhbbqo3qbbXgl2fcAqsm7MPtP2PaI4sbaA06a7TEFXEAgtrhGHfQAY