Zyrtare: Dënohen Thomas Tuchel dhe Antonio Conte pas sherrit që plasi mes tyre

Periskopi.com Sporti

Kishte plasur sherri gjatë javës së kaluar mes dy trajnerëve, Thomas Tuchel (Chelsea) dhe Antonio Conte (Tottenham).

Sot gjatë ditës kjo dyshe është njoftuar edhe me dënimet që kanë marrë nga FA (Federata Angleze), shkruan LIG Sport.

Conte u dënua me 15 mijë funte, kurse Tuchel me 35 mijë dhe një ndeshje nga tribunat.

Kujtojmë që ky sherr u bë si pasoj e gabimeve të gjyqtarëve në barazimin 2-2 mes skuadrave londineze.