Zyrtare: Zhegrova mbetet pa trajner te Lille

Zyrtare: Zhegrova mbetet pa trajner te Lille

Skuadra e Lille e ka konfirmuar se trajneri Paulo Fonseca është larguar zyrtarisht sot nga klubi.

Kjo gjë nënkupton që ylli i Kombëtares së Kosovës, Edon Zhegrova ka mbetur përkohësisht pa trajner te Lille.

Fonseca pritet që të bëhet trajneri i ri i Milanit gjatë ditëve në vazhdim.

Milani dhe Fonseca kanë arritur akordin për një marrëveshje dy vjeçare, me opsionin për ta rinovuar atë edhe për një sezon.

Shpërndaje në: