17 vjeçari i Arsenal turpëron dy yjet e Man Utd, video bëhet virale

Periskopi.com Sporti

Videoja e talentit të Arsenal duke turpëruar dy yjet e skuadrës së Manchester United po bëhet virale.

17 vjeçari i Arsenal, Charlie Patino është aktivizuar në ndeshjen e U23 mes Arsenal dhe Manchester United.

Në këtë ndeshje ishin edhe portieri Dean Henderson i Man Utd dhe Phil Jones, që vijnë nga skuadra A.

Por, dyshja nuk kaluan aspak mirë me Patino. Lojtari i rrëzoi që të dy dhe shënoi gol të bukur.

Ky gol i shënuar nga tinejxheri i Arsenal po konsiderohet nga solo golat më të mira.

Më poshtë mund ta shihni videon për të cilën bëhet fjalë. /Periskopi/

Shpërndaje në: