Jeni mësuar me ata arab, por britaniku që komentoi golin e Messi ta ‘rrënqeth mishin’

Jeni mësuar me ata arab, por britaniku që komentoi golin e Messi ta ‘rrënqeth mishin’

Leo Messi me golin e tij ndaj Meksikës ka mbajtur gjallë shpresat e Argjentinës në Botërorin e Katarit 2022.

Messi hapi llogarinë e golave në minutën e 63’t të takimit dhe Fernandez ishte ai që krejt në fund shënoi edhe golin e sigurisë për Argjentinën, shkruan Periskopi.

Jeni mësuar të dëgjoni komentime të çmednura të golavet të Messit nga komentator arab, por mbrëmë komentatori britanik Peter Drury ishte në një tjetër nivel.

Me kaq pasion e komentoi golin e Messit.

Shikoni videon:

VIDEO

 

Shpërndaje në: