Babai lipjanez lajmëron Policinë se një person bashkëjetonte me vajzën e tij fëmijë

Periskopi.com Lajme

Një person në Lipjan gjatë ditës së djeshme ka thirrur Policinë e Kosovës për t’i treguar një situatë mjaft të rëndë.

Ai ka deklaruar se vajza e tij e mitur, nën moshën 16 vjeçare, ishte duke bashkëjetuar me një person të rritur, përcjell Periskopi.

I dyshuari për rastin është arrestuar dhe është dërguar në mbajtje pas intervistimit me vendim të prokurorit.

Raporti i plotë.

BASHKJETESË  JASHTMARTESORE ME PERSONIN NËN 16 VJEQ

Lipjan, 06.09.2021-18:05.Ankuesi mashkull kosovar ka njoftuar se vajza e tij e mitur është duke bashkëjetuar me të dyshuarin mashkull kosovar. I dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit pas intervistimit dërgohet në mbajtje.