Bekë Berisha tregon se si lahej në dri në temperatura minus: E bëja për ta thy rekordin

Periskopi.com Lajme

Deputeti i AAK-së Bekë Berisha, ka rrëfyer pjesë nga fëmijëria e tij, gjatë kohës kur ka jetuar në fshatin e lindjes, Saradran të Komunës së Istogut.

Deputeti ka treguar se në rininë e tij e thyente rekordin, pasiqë lahej në temperatura minus në lumin ‘Drini i Bardhë’.

“E para unë e kom rekordin me u la i pari në dri, në muajin mars hala ka pasë borë, visha u lajsha me e thy rekordin. E veçanta u kon se në dri kemi ardh ka qenë larg nja 2 km dhe kemi ecë dathë”, ka thënë deputeti.

Ai ka thënë se fshatin prej nga e ka origjinën nuk do ta ndërronte me asnjë vend të botës.

 

“I mirë e i keq, unë nuk e ndërroj me asnjë vend tjetër në botë”, ka thënë deputeti Berisha.

Shpërndaje në: