“BOOM” – Tyson Fury ia ‘terron’ Dillian Whyte, e lë pandjenja në dysheme

Periskopi.com Sporti

Nuk e rrëzon askush Tyson Furyn, ai ka fituar edhe njëherë titullin e botës në WBC

Tyson Fury ka arritur të boksoi mjaft mire edhe në rundin e gjashtë, duke kërkuar vazhdimisht kokën e Whyte, ku edhe e nokautoj kundërshtarin  e tij, shkruan Periskopi.

Meçi i takon peshave të rënda WBC dhe ka 12 runde, kampioni i saj është ‘Gipsy King’.

Kështu, Fury ka arritur ta mbrojë titullin e tij, duke mbetur i pamposhtur në kategorinëe tij.