Broja ka një kusht për çdo ekip të ri që e kërkon në merkato

Periskopi.com Sporti

Nuk ka ditë që të mos ketë lajme dhe ndodhi të reja për Armando Brojën, jo vetëm në Shqipëri që është mëse normale, por edhe në Angli e më gjerë.

Armando Broja është padyshim një nga emrat më të lakuar në këtë merkato vere. Të shumta kanë qenë klubet Europiane, që kanë shfaqur interes për shërbimet e sulmuesit shqiptar që bëri një sezon të shkëlqyer te Sauthempton, në sezonin që sapo u mbyll.

“Blutë” kërkojnë afro 30 milionë paund për ta lënë të lirë Brojën, për të cilin nuk mungojnë ofertat.

Ndërkohë së fundmi gazetari i “Goal”, Nizar Kisnella, zbulon se një kusht i vendosur nga sulmuesi i Shqipërisë në negociatat me të gjitha klubet që interesohen për të.

Kushti është garancia që kërkon Broja për të qenë në plan të pare. 20-vjeçari do të aktivizohet si titullar dhe jo të jetë zgjedhje dytësore në klubin që ai do të transferohet.

West Ham, Napoli, Atalanta, Evertoni, Lazio, janë disa nga emrat e rëndësishëm që kanë shfaqur interes për shërbimet e bomberit shqiptar. Gjithsesi ekziston mundësia, që me Lukakun thuajse të larguar, që Brojës ti jepet një shans edhe te klubi prestigjioz i Chelseat.