Sporti

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Alain Giresse ka mbajtur sot konferencë për shtyp ku ka…

09 Jun, 14:43

Të shtunën me fillim nga ora 21:00 do të zhvillohet finalja e madhe e Ligës…

08 Jun, 14:27

Ish-trajneri i Rel Madridit, Zinedin Zidane ka pranuar ditëve të fundit ofertë nga PSG për…

08 Jun, 13:27

Edhe zyrtarisht, Liverpool ka nënshkruar me mesfushorin Alexis Mac Allister. Liverpool FC ka arritur një…

08 Jun, 13:16
E konfirmon Inter Miami – Lionel Messi është lojtar i tyre

Tashmë punë e kryer! Inter Miami ka konfirmuar marrëveshjen për transferimin e Lionel Messi pasi…

07 Jun, 22:25

Jo te Barcelona, e as në Arabi – Messi shkon në Amerikë

Ende nuk ka asgjë zyrtare, por sipas gazetarëve spanjoll, thuhet se Messi tashmë ka marr…

07 Jun, 15:46

Interesim i madh për finalen e Ligës së Kampionëve, shiten të gjitha biletat edhe në stadiumin “San Siro”

Në datën 10 qershor do të luhet finalja e Ligës së Kampioneve mes Interit dhe…

07 Jun, 15:27

Ankesa e Ferizajt nuk aprovohet nga Komisioni i Garave, Liria luan në Superligë

Tashmë dhe është zyrtare, skuadra e Lirisë së Prizrenit do të luajë në Superligën e…

07 Jun, 13:33

Interesante: Në stadiumin e Sassuolos tifozët mysafir po bëjnë peshkim dhe po shikojnë ndeshje futbolli

Skuadra e Serie A, Sassuolo, mund të ketë stadiumin më unik në futbollin botëror. Kjo…

07 Jun, 11:35

Licencohet Federata Aeronautike e Kosovës

Federata Aeronautike e Kosovës ka njoftuar dje se e ka fituar licencimin në bazë të…

07 Jun, 8:34

Pep Guardiuola: “Po shkojmë në Stamboll për të përmbushur një ëndërr”

Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, këtë të martë theksoi humbjen (0-1) në finalen e…

07 Jun, 8:17

Arbër Zeneli tregon se pse nuk është në Kombëtaren e Kosovës për ndeshjet e qershorit

Përzgjedhësi i Kosovës, Alain Giresse, të hënën e publikoi listën e futbollistëve të ftuar për…

06 Jun, 22:43

Zyrtare: Benzema transferohet te Al Ittihad, ja sa para fiton ai

Al Ittihad, një klub i drejtuar nga Nuno Espirito Santo dhe i cili së fundmi…

06 Jun, 20:50

Të enjten grumbullohet kombëtarja, kërkon dy fitore në qershor

Kombëtarja e Kosovës në futboll të enjten nis grumbullimin për përgatitje për dy ndeshjet e…

06 Jun, 19:35

Barcelona merr dritën e gjelbër nga La Liga, tani mund t’i dërgojë ofertë zyrtare Messit

FC Barcelona tashmë ka marrë ‘OK’ nga Liga për planin e qëndrueshmërisë që ka prezantuar…

06 Jun, 16:18

Prishtina e fortë për Gjilanin, triumfon në Kupën e Kosovës

Prishtina e ka mbyllur sezonin me trofe, pasi sonte ia doli të fitojë trofeun e…

05 Jun, 20:13

Ky gol ishte i çmendur, Mergim Pefqeli ‘bombardon’ portën e Gjilanit

Prishtina ka shënuar gol ndaj Gjilanit. Golin e dytë për Prishtinën e shënoi, Mërgim Pefqeli.…

05 Jun, 19:55

Xhaka do të transferohet te Bayer Leverkuseni pasi Arsenali të nënshkruajë me një zëvendësues të tij

Granit Xhaka është pajtuar për t’iu bashkuar Bayer Leverkusenit, por transferimi i tij është ende…

05 Jun, 18:23

Tottenhami e ‘bllokon’ Harry Kanen, Man United nuk mund ta blejë

Tottenham i ka thënë Manchester United se Harry Kane NUK është në shitje. United besonte…

05 Jun, 16:30

Babai i Messit takohet me Laporten, a po arrihet marrëveshja me Barcelonën?

Sot gjatë ditës Fabrizo Romano ka bërë të ditur se babai i Messit është takuar…

05 Jun, 16:16

Sylvinho: Përveç lojës së bukur, duam edhe 6 pikët kundër Moldavisë & Ishujve Faroe

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Sylvio Mendes Campos Junior, doli këtë të hënë në një konferencë…

05 Jun, 16:02

Giresse publikon listën e Dardanëve për dy ndeshjet e qershorit

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës, Alain Giresse e ka bërë publike listën prej 23 futbollistëve…

05 Jun, 14:54

Zlatan Ibrahimoviq pensionohet nga futbolli

Futbollisti Zlatan Ibrahimoviq ka njoftuar se do të pensionohet nga futbolli aktiv. Këtë ai e…

04 Jun, 23:52

Kompletohet Superliga për sezonin e ri, këto janë 10 skuadrat që do të garojnë në elitë

Liria do të jetë pjesë e Superligës së Kosovës në sezonin e ardhshëm 2023/24. Prizrenasit…

04 Jun, 18:54