Sporti

Vjen goli i katër në takimin ndërmjet Bjellorusisë dhe Zvicrës, duel ky në kuadër të…

25 Mar, 19:22

Vjen goli i dytë në takimin ndërmjet Izraelit dhe Kosovës, duel ky në kuadër të…

25 Mar, 19:17

Kosova e ka shënuar golin e dytë ndaj Izraelit në minutën e 49’të të takimit,…

25 Mar, 19:12

Vjen goli i parë në takimin ndërmjet Izraelit dhe Kosovës, duel ky në kuadër të…

25 Mar, 18:41
Zvicra nuk ndalet, Steffen sërish e gjen golin ndaj Bjellorusisë

Vjen goli i dytë në takimin ndërmjet Bjellorusisë dhe Zvicrës, duel ky në kuadër të…

25 Mar, 18:20

Kalon minuta e katër e takimit, Zvicra në epërsi ndaj Bjellorusisë

Vjen goli i parë në takimin ndërmjet Bjellorusisë dhe Zvicrës, duel ky në kuadër të…

25 Mar, 18:08

Kë e la jashtë ndeshjes me Izraelin trajneri Giresse?

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Izrael-Kosovë, e vlefshme për kualifikimet në Kampionatin Evropian. Kombëtarja…

25 Mar, 17:05

Formacionet zyrtare: Izraeli – Kosova

Kombëtarja e Kosovës e fillon sonte fazën kualifikuese për ‘Euro 2024‘. “Dardanët” do të përballen…

25 Mar, 16:53

Agim Ademi lajmërohet nga arresti shtëpiak përkrah Kosovën

Kosova sonte do të luaj ndaj Izraelit, por kësaj radhe nga afër nuk do të…

25 Mar, 15:55

Futbollisti izraelit: Kosova kundërshtar i fortë, por ne e duam pozitën e dytë

Kombëtarja e Izraelit ka respekt të veçantë dhe kujdes të shtuar për Kosovën, në prag…

25 Mar, 15:16

Xhudistet kosovare fitojnë tri medalje në garën e Grand Slamit në Tbilisi

Trajneri, Driton Kuka ka njoftuar se xhudistja, Laura Fazliu e ka kaluar me sukses fazën…

25 Mar, 12:50

Vëmendja tek Xhaka, në ndeshjen Zvicër-Bjellorusi që do të zhvillohet në Serbi

Përfaqësuesja e Zvicrës ka mbërritur të premten mbrëma në Beograd. Arritja e lojtarëve të Zvicrës…

25 Mar, 11:31

Kosova synon fitoren në përballjen me Izraelin për kualifikimet Euro 2024

Kombëtarja e Kosovës e ka zhvilluar stërvitjen e fundit kualifikuese për “Euro 2024” kundër Izraelit,…

25 Mar, 11:10

Kosova zhvillon stërvitjen në Izrael, të gjithë lojtarët të gatshëm

Të gjithë futbollistët janë në formë të mirë dhe të gatshëm për ta dhënë maksimumin…

24 Mar, 23:26

Jakaj e gjunjëzon boksierin serb Nikoliq

Boksieri nga Kosova Bernardin Jakaj e ka mposhtur boksierin serb Marko Nikoliq, në kategorinë gjysmë…

24 Mar, 23:14

Franca i jep leksion Holandës: 4 me 0

Franca ka arritur ta mposht Holandën me rezultat 4-0 në kuadër të kualifikuesve për Euro…

24 Mar, 23:05

Formacionet zyrtare Francë-Hollandë: Mbappe kapiten përballë “tulipanëve” të Evropës

Në më pak se 1 orë në mitikun francez “Stade de France”, “gjelat” nënkampionë të…

24 Mar, 20:11

Boksieri shqiptar, Bernardin Jakaj përballet sot me serbin, Nikolic – këtu mund ta shikoni drejtpërdrejtë duelin

Boksieri shqiptar, Bernardin Jakaj do të zhvillojë sot meç ndaj serbit, Marko Nikolic. Dueli do…

24 Mar, 18:43

Zyrtare: Bayerni njofton transferimin e Thomas Tuchel

FC Bayern Munich ka njoftuar zyrtarisht për shkarkimin e Julian Nagelsmann. Së bashku me Nagelsmann,…

24 Mar, 18:31

Nagelsmann ia kthen largimin në ‘tradhti’ Bayernit – I gatshëm të nënshkruaj me Tottenhamin

Zhvillimet në stolin e Bayern Munich prekin drejtpërdrejt Tottenhamin, i cili gjithashtu pritet t’i japë…

24 Mar, 18:29

Kimmich i befasuar me Bayernin: Nagelsmann, një nga tre trajnerët më të mirë

Vendimi i drejtuesve të Bayernit të Mynihut për të shkarkuar trajnerin Julian Nagelsmann dhe për…

24 Mar, 18:13

Giresse flet për gjasat e Kosovës, presionin për kualifikim dhe ndeshjen e nesërme

Kombëtarja e Kosovës nesër (e shtunë) do ta nisë ciklin kualifikues për Kampionatin Evropian “Euro…

24 Mar, 17:38

Ujkani nga Izraeli: Jemi gati për të arritur suksesin tonë, besoj se tani është koha

Kombëtarja e Kosovës nesër (e shtunë) do ta nisë ciklin kualifikues për Kampionatin Evropian “Euro…

24 Mar, 17:17

As Nora Gjakova nuk ia del në finale, mposhtet nga xhudistja serbe

Nora Gjakova e ka fituar medaljen e argjendtë në Grand Slamin e Tbilisit. Xhudistja kosovare…

24 Mar, 16:33