Tech & Auto

Twitter u ka thënë punonjësve se ndërtesat e zyrave të kompanisë do të mbyllen përkohësisht,…

18 Nov, 9:29

Lamborghini ka publikuar fotot e para të makinës së re të tij, që quhet Huracán…

16 Nov, 23:37

Në mbledhjen e tyre të fundit, Bashkimi Evropian ka paraqitur një propozim të ri në…

12 Nov, 22:49

Çmimi i një makine të re mesatare në Amerikë ishte 6.1 për qind më i…

10 Nov, 14:23
Vetura e parë elektrike e Lamborghinit do të arrijë në vitin 2028

Vetura e parë elektrike e prodhimit të Lamborghini do të mbërrijë në vitin 2028 dhe…

08 Nov, 13:42

Sa janë të sigurta veturat Golf 2?

Golf 2 është një veturë shumë e përdorur dhe ekonomike, por sa i sigurt është?…

06 Nov, 9:12

Obama i pari në Twitter me numrin e ndjekësve, pas e lë ‘bosin’ Elon Musk – Ja top dhjetëshja

Rrjeti social Twitter, që tash së fundmi u mor në pronësi të njeriut më të…

05 Nov, 11:50

Musk për shkarkimet: S’pata zgjidhje tjetër, Twitter po humbiste 4 milionë dollarë në ditë

Pronari i ri i Twitter, Elon Musk, ka mbrojtur vendimin për shkarkimin e rreth gjysmës…

05 Nov, 9:23

WhatsApp prezanton një veçori të re që e lehtëson komunikimin

Kur WhatsApp njoftoi prezantimin e Komuniteteve në muajin prill, përdoruesit nuk ishin shumë të qartë…

04 Nov, 13:49

Ja deri ku arrin lajmi “Deep Fake”, miliarderin Elon Musk “e bëjnë të flet shqip”

Në disa postime në rrjetet sociale njerëzit kanë shprehur “mendimet e tyre” rreth blerjes së…

03 Nov, 19:37

Elon Musk merr vendimin e parë si pronar i Twitterit, 8 dollarë në muaj për verifikimin e llogarisë

Elon Musk merr vendimin e parë si pronari i Twitterit, 8 dollarë do të jetë…

03 Nov, 14:35

Zyrtare: Tesla prezanton Model S Plaid dhe Model X Plaid në Kinë

Tesla përdori kanalin e saj zyrtar WeChat për të njoftuar se më në fund në…

01 Nov, 23:51

Turqit prodhojnë makinën e parë elektrike

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka njoftuar se makina e parë elektrike turke do…

01 Nov, 16:41

Elon Musk shpërbën bordin e Twitterit dhe emëron veten “drejtor të vetëm”

Elon Musk ka shpërbërë bordin e drejtuesve të Twitter dhe e ka bërë veten “drejtues…

31 Oct, 17:33

Instagrami në probleme: Mijëra përdorues po largohen nga rrjeti

Platforma e mediave sociale në pronësi të Meta, Instagram, raportohet se po përballet me probleme…

31 Oct, 15:56

Musk synon ta bëjë verifikimin e llogarisë në Twitter me pagesë

Elon Musk, që tashmë zyrtarisht ka në pronësi Twitterin, thuhet se po planifikon të vendosë…

31 Oct, 13:32

Musk e fillon me shkarkime: Si pritet të ndryshojë Twitter nën pronësinë e tij

Është momenti që askush nuk ishte i sigurtë që do të arrinte me të vërtet:…

28 Oct, 13:31

BE i thotë Muskut: Në Evropë, zogu do të fluturojë sipas rregullave tona

Elon Musk sot ka kompletuar blerjen e rrjetit social gjigant, Twitter. Musk shpesh ka përmendur…

28 Oct, 13:18

Meta goditet nga rënia e çmimeve të aksioneve

Një vjet më parë, Mark Zuckerberg shpalli realitetin virtual si shtytësin e radhës për të…

27 Oct, 13:55

Mercedes largohet nga Rusia

Mercedes-Benz është kompania e fundit e madhe që vendosi të largohej nga Rusia. Prodhuesi i…

26 Oct, 12:28

Rikthehet WhatsApp

Shërbimet e aplikacionit të bisedave “What’s App” janë rikthyer pas problemeve të paraqitura mëngjesin e…

25 Oct, 11:35

WhatsApp del jashtë funksionit

WhatsApp ka rënë për përdoruesit në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar, me mijëra njerëz që…

25 Oct, 10:03

Merret vendimi: Nga viti 2024 celularët dhe tabletët do kenë një karikues të përbashkët

Nga viti 2024 industria e telefonave inteligjentë do të prodhojë një kabllo të njëtrajtshme karikimi…

24 Oct, 13:39

Çka do të thotë në të vërtetë të klikosh në kutinë “Unë s’jam robot”

Duke gjykuar nga reagimet në rrjetet sociale, shumica e njerëzve nuk e dinin se për…

24 Oct, 13:35