Tech & Auto

Komisioni Evropian ka urdhëruar punëtorët të largojnë aplikacionin e TikTok nga telefonat dhe pajisjet e…

23 Feb, 16:28

Gjigandët e mediave sociale gjurmojnë çdo lëvizje të përdoruesve të tyre duke siguruar një sasi…

22 Feb, 16:13

Kjo listë është subjektive pasi aftësitë e drejtimit janë të vështira për t’u matur, por…

15 Feb, 20:29

Celularët iPhone kanë lidhur famën e tyre jo vetëm për linjat moderne dhe përbërësit cilësorë,…

15 Feb, 18:17
Si ta përdorim ndryshimin e ri që ka bërë Instagrami

Nëse keni parë  mesazhet tuaja direkte në Instagram, ka të ngjarë të keni vënë re…

12 Feb, 23:35

iPhone i parë origjinal pritet të shitet për mbi 50 mijë dollarë në ankand

Një iPhone origjinal, ende në paketimin e tij, pritet të shitet për më shumë se…

03 Feb, 9:41

4 truke për fotot dhe videot më epike të shkrepura natën

Kontenti që ndajmë në rrjetet sociale, mënyra se si shprehim veten, tregon shumë për gjithësecilin…

01 Feb, 16:27

Lojtarë të lojërave kompjuterike publikuan sekretet e avionëve luftarakë amerikanë

Perfeksionistët e lojërave në internet që debatojnë për modelimin e saktë të armës së tyre…

24 Jan, 16:15

Përdoruesit e iPhone gjithnjë e më të ekspozuar nga viruset, si ta dalloni nëse smartphon-i juaj mbart një të tillë

Viruset e smartphonëve janë përhapur frikshëm së fundmi në mbarë botën, ndërsa kërcënimet e reja…

17 Jan, 16:30

WhatsApp lëshon përditësimin e ri për t’i lejuar njerëzit të bisedojnë edhe kur s’ka internet

WhatsApp ka lansuar një përditësim të madh të ri për t’i lejuar njerëzit të bisedojnë…

05 Jan, 17:30

Kompania kineze pranon se përdori të dhënat e TikTok-ut për të gjurmuar gazetarët

Punonjësit e kompanisë kineze të teknologjisë, ByteDance siguruan qasje në të dhënat nga platforma e…

23 Dec, 11:51

Evolucioni i ardhshëm i parave dixhitale? Po ndodh tani

Nga Tobias Adrian Në tetorin e vitit 2020, Bahamas hodhi në treg një lloj monedhë…

22 Dec, 21:08

Musk: Twitter është si një aeroplan që po rrëzohet, me motorët të përfshirë nga zjarri

Elon Musk e krahasoi Twitter-in me një aksident aeroplani, pasi ai shpjegoi arsyetimin e tij…

21 Dec, 22:47

WhatsApp vjen me një ndryshim

WhatsApp sapo ka bërë një ndryshim të vogël, por që zgjidh një problem që na…

21 Dec, 17:27

Votohet pro largimit të Musk nga Twitter

Përdoruesit e Twitterit kanë votuar pro largimit të Elon Muskut nga drejtimi i këtij rrjeti…

19 Dec, 13:09

Ja pse nuk duhet ta mbushni telefonin në veturë

Shumë njerëz përfitojnë nga rruga me makinë për të lidhur telefonin e tyre me hyrjet…

17 Dec, 23:57

Elon Musk – gazetarëve që i largoi nga Twitter: Mund të ktheheni, por me një kusht

Pronari i ri i Twitter, Elon Musk, u ka ofruar mundësinë e rikthimit në platformë…

17 Dec, 20:31

Arsyeja pse nuk duhet ta mbushni celularin në veturë

Shumë njerëz përfitojnë nga rruga me makinë për të lidhur telefonin e tyre me hyrjet…

17 Dec, 14:02

Senati amerikan miraton ligjin që ndalon përdorimin e TikTok-ut për punëtorët federalë

Senati amerikan ka miratuar ligjin që ndalon punëtorët federalë të përdorin në telefonët e tyre…

15 Dec, 11:07

Fillon ndërtimi i radioteleskopit më të madh në botë

Square Kilometre Array (SKA) do të jetë radioteleskopi më i madh në botë, i cili…

05 Dec, 11:23

​Google dhe YouTube investojnë 13 milionë dollarë në kontrollimin e fakteve

Google dhe YouTube po bëjnë presion për luftën kundër dezinformimit duke investuar 13.2 milionë dollarë…

01 Dec, 15:49

Jeep kërkon ndihmë nga njerëzit për ta emëruar makinën Wagoneer S

Jeep ka rrugës një Wagoneer elektrik. Kompania e prezantoi modelin dhe disa të tjerë në…

24 Nov, 17:50

Çfarë ndryshon në profilet e Facebook nga 1 dhjetori?!

Facebook po heq disa fusha që përmbajnë informacione të profilit, duke përfshirë pikëpamjet fetare dhe…

22 Nov, 23:58

Elon Musk me sondazh për kthimin e Trumpit në Twitter

Pronari i ri i Twitter, Elon Musk, ka nisur një sondazh për platformën duke kërkuar…

19 Nov, 9:52