Tech & Auto

Platforma e mediave sociale në pronësi të Meta, Instagram, raportohet se po përballet me probleme…

31 Oct, 15:56

Elon Musk, që tashmë zyrtarisht ka në pronësi Twitterin, thuhet se po planifikon të vendosë…

31 Oct, 13:32

Është momenti që askush nuk ishte i sigurtë që do të arrinte me të vërtet:…

28 Oct, 13:31

Elon Musk sot ka kompletuar blerjen e rrjetit social gjigant, Twitter. Musk shpesh ka përmendur…

28 Oct, 13:18
Mercedes largohet nga Rusia

Mercedes-Benz është kompania e fundit e madhe që vendosi të largohej nga Rusia. Prodhuesi i…

26 Oct, 12:28

Rikthehet WhatsApp

Shërbimet e aplikacionit të bisedave “What’s App” janë rikthyer pas problemeve të paraqitura mëngjesin e…

25 Oct, 11:35

WhatsApp del jashtë funksionit

WhatsApp ka rënë për përdoruesit në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar, me mijëra njerëz që…

25 Oct, 10:03

Merret vendimi: Nga viti 2024 celularët dhe tabletët do kenë një karikues të përbashkët

Nga viti 2024 industria e telefonave inteligjentë do të prodhojë një kabllo të njëtrajtshme karikimi…

24 Oct, 13:39

Çka do të thotë në të vërtetë të klikosh në kutinë “Unë s’jam robot”

Duke gjykuar nga reagimet në rrjetet sociale, shumica e njerëzve nuk e dinin se për…

24 Oct, 13:35

Nëse përdorni funksionin e redaktimit të mesazheve të iPhone, duhet të dini një gjë

Apple ka prezantuar një opsion të ri të redaktimit të mesazheve, i cili u mundëson…

21 Oct, 9:57

Zbulohet kamera më e madhe në botë

Është zbuluar zyrtarisht nga shkencëtarët, kamera dixhitale më e madhe në botë, e cila do…

15 Oct, 15:14

Cila është mosha e duhur kur fëmijët mund kenë një smartphone?

Është një dilemë e kohëve të fundit: A duhet t’i blini fëmijës tuaj një smartfon,…

15 Oct, 15:05

Një perfeksionist shpërthyes si Steve Jobs

Jobs ishte një perfeksionist me një temperament të famshëm për shpërthime. Ai ishte një artist…

10 Oct, 15:39

iPhone i ri ka ekranin më të mirë mes telefonave

Në fillim të këtij muaji, Apple zbuloi serinë e saj iPhone 14, e cila përfshin…

03 Oct, 10:20

Lajm i mirë për përdoruesit e Instagramit – vjen ndryshimi i madh që e keni pritur

Instagrami ka lansuar një mundësi të te për përdoruesit e saj. Bëhet fjalë për storiet…

28 Sep, 17:54

Prezantohet modeli i ri i BMW-së, konfori i tij si aeroplan – Mësohet edhe çmimi

Gjiganti gjerman i automobilave, BMW ka prezantuar modelin e ri. BMW XM quhet modeli briliant…

28 Sep, 17:29

Instagrami me një risi për publikimin e storieve

Instagrami ka lansuar një mundësi të te për përdoruesit e saj. Bëhet fjalë për storiet…

27 Sep, 8:06

Bie Instagram

Në orën e fundit, qindra mijëra përdoruesit të Instagramit po përballen me probleme. Ajo që…

22 Sep, 20:09

Motori i parë fluturues debuton në ShBA

Motori i parë fluturues debutoi të enjten në SHBA, duke ngritur peshë shpresat për udhëtime…

16 Sep, 13:07

Si varion çmimi i iPhone 14 Pro Max në disa vende të botës?

Mediumi PhoneArena ka publikuar çmimin e iPhone 14 Pro Max në varësi të shtetit, të…

15 Sep, 17:41

Brazili ndalon shitjet e iPhonëve derisa Apple të rikthejë mbushësit brenda pakos

Ministria e Drejtësisë në Brazil ka ndaluar shitjet e Iphonëve, derisa kompania Apple të fillojë…

08 Sep, 10:22

Apple prezanton edhe orën dhe dëgjueset e reja, këto janë çmiet

Në konferencën e përvitshme, që u mbajt sot nga Apple, janë mbajtur edhe dëgjueset AirPods…

07 Sep, 22:22

Apple zbulon Iphone 14 Pro, ja nga kur mund ta bleni

Apple ka zbuluar telefonët e rinj të mençur në prezantimin e këtij viti. Apple zbulon…

07 Sep, 21:18

Trendi më i fundit në rrjete sociale – Postim vetëm me një fjalë

Nëse keni kontrolluar Twitter së fundmi, një trend i ri ka zgjuar imagjinatën e të…

04 Sep, 0:00