Challandesit do t’i paguhet dëmshpërblimi për pjesën e mbetur të kontratës

Periskopi.com Sporti

Bernard Challades është larguar nga pozita e trajnerit të Kombëtares së Kosovës.

Kjo gjë u zyrtarizua në një konferencën për shtyp në ora 13:00.

Challandes ishte shumë i mërzitur për largimin e tij dhe tha se është i pikëlluar që po largohet në këtë mënyrë.

Presidenti Agim Ademi ka njoftuar që kjo ndarje vjen pas një marrëveshje të dyanshme dhe se kjo nënkupton edhe për marrëveshje financiare, atje ku seletori do të paguhet për kohën e mbetur në kontratën e tij.