Chelsea bën plane për kontratë të re për Mendyn

Periskopi.com Sporti

Chelsea raportohet se po planifikon t’i ofrojë kontratë të re dhe afatgjate Edouard Mendyt.

Kur senegalezi u transferua te skuadra londineze nga Rennes në vitin 2020, ai u konsiderua si alternativ për Kepa Arrizabalagan – si portier i dytë.

Megjithatë, Mendy shfaqi paraqitje të mira dhe e fitoi vendin në formacionin bazë.

Sipas “Daily Mail”, Chelsea pritet t’i ofrojnë kontratë të re 30-vjeçarit, pasi vlerësojnë se ai e meriton të ketë rritje të pagës.

Kontrata aktuale e Mendyt me “Blutë” skadon më 30 qershor 2025.

Edouard Mendy numëron 94 paraqitje në total me Chelsean, teksa 50 herë e ka mbajtur portën të paprekur.