Chelsea dhe Leeds kanë arritur marrëveshje të plotë për Raphinha

Periskopi.com Sporti

Si duket gjithçka ka përfunduar sa i përket transferimit të brazilianit, Raphina në Chelsea.

Skuadra e Chelseas vazhdimisht e ka kërkuar sulmuesin e Leeds, por sipas gazetarit italian, Fabrizio Romano marrëveshja mes skuadrave është arritur, shkruan Periskopi.

Oferta zyrtare u pranua rreth 60/65 milionë euro.

Pjesa kryesore e shumës duhet paguar menjëherë.