Dënimi i Gucatit dhe Haradinajt: Këto janë fjalët e Sami Lushtakut

Periskopi.com Lajme

Sami Lushtaku ka thënë se ka pritur që Gucati e Haradinaj të shpallen të pafajshëm. Ai ka thënë se ‘nuk e ka të qartë se pse janë dënuar Gucati dhe Haradinaj”, duke shtuar se dokumentet që rrodhën në OVL, ishin të Speciales.

“As serbëve që kanë bë krime, kanë dhunu nana, gra e vajza, nuk kemi dënime kaq të mëdha. Për shkak të rrjedhës së dokumentacioneve, dënohen, cfarë drejtësie do t’na sjell Gjykata e Hagës. Për mu gjithçka është e pritshme. Është një parapaërgatitje se çka do të ndodhë. Nuk e kam të qartë pse janë dënu. Ato kanë qenë të Gjykatës Speciale”, ka thënë Lushtaku./Periskopi