Dy njësi të kërkim-shpëtimit nisen drejt Minierës së Artanës për të nxjerrë trupat e dy viktimave

Periskopi.com Lajme

Dy njësite të Forcës së Sigurisë së Kosovës janë nisur drejt Minierës së Artanës për të ndihmuar në nxjerrjen e trupave.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Forcës së Sigurisë së Kosovës Ibrahim Shala.

” Janë nisur dy njësite të kërkim-shpëtimit për të shkuar në Artanë. Janë njësiti i kërkim-shpëtimit në male dhe ata urban. Më herët në vendngjarje kanë qenë njësiti për vlerësimin e gjendjes në terren”.

Shpërndaje në: