Formacionet zyrtare: Sevilla-Barcelona

Formacionet zyrtare: Sevilla-Barcelona

Sevilla është duke kaluar në një sezon fantastik e udhëhequr nga lojtari i huazuar nga Manchester City, Samir Nasri, i cili ka rigjetur formën e dikurshme.

Sevilla është në pozitën e pestë me 21 pikë dhe në rast fitores do të kalojë në pozitën e dytë me dy pikë më pak se lideri Real Madrid.

Barcelona është e dyta me 22 pikë dhe nëse arrinë të kalojë mission ‘Sevilla’ atëherë do të ngushtojë diferencen në një pikë ndaj Real Madridit. Ky takim mbyll javën e La Ligas dhe fillon nga ora 20:45.

Këto janë formacionet zyrtare:

Sevilla: Sergio Rico; Mariano, Rami, Carrico, Escudero; N’Zonzi, Nasri; Vitolo, Vázquez, Sarabia; Vietto.

Barcelona: Ter Stegen; Roberto, Mascherano, Umtiti, Digne; Busquets, Rakitic, D. Suarez; Messi, Neymar, L. Suarez. /Periskopi.com

 

Shpërndaje në: