Gjilanasi del nga vetizolimi dhe rrezikon të tjerët nga infeksioni me koronavirus

Periskopi.com Lajme

Një person që kishte rezultuar pozitiv në Gjilan nuk iu përmbajt masave për vet-izolim në shtëpi.

I njëjti kishte dalë nga izolimi shtëpiak, mirëpo është identifikuar më pas nga Policia e Kosovës.

Pas ndalimit, ai është verifikuar se nuk ka respektuar udhëzimet për vetë izolim.

Nuk dihet se cilat janë masat që Policia e Kosovës do të ndërmarrë ndaj të njëjtit.

Shpërndaje në: