Gjithçka gati – Të dy boksierët ngjiten në ring, gati për meçin e madh

Periskopi.com Sporti

Edhe pak muinuta pritet të fillojë meçi i madh mes Tyson Furyt dhe Dillian Whyte.

Tani të dy boksierët janë futur në ring për përballjen e tyre jetësore, shkruan Periskopi.

Ky meç ka 12 runde dhe i takon peshave të rënda në boks, kategoria WBC.

Kujtojmë se në stadiumin e Wembley janë të pranishëm plotë 94 mijë të pranishëm për ta pare këtë spektakël.