Goli i Neymar që akoma nuk po gjen shpjegim – është aq i bukur saqë nuk mjaftohet me ‘Puskas’

Periskopi.com Sporti

Një nga golat më të bukur të shënuar viteve të fundit vazhdon të mbetet ai i Neymar JR.

Neymar, para se të kalonte në futbollin evropian, bënte ‘magji’ nëpër fushat e blerta në Brazil.

Në një ndeshje që Santos e luajti kundër skuadrës së Flamengo, Neymar shënonte një ‘solo’ – gol, e cila më pas fitonte çmimin ‘Puskas’, për golin më të mirë të vitit.

Ishte viti 2011 kur ky gol u realizua, por ishte aq i bukur dhe i jashtëzakonshëm, saqë akoma nuk gjen dot shpejgim.

Më poshtë mund ta shihni golin e Neymar, të cilin sigurisht se do ta kujtoni menjëherë. /Periskopi/

Shpërndaje në: