Guardiola flet për të ardhmen e Messit, shpreh dëshirën e tij

Periskopi.com Sporti

Trajneri i Manchester City-t, Pep Guardiola, ka folur në lidhje me shumë situata që kanë përfshirë klubhin e tij. Ai nuk ka lënë pa përmendur dhe ndeshjen e kthimit ndërmjet Manchester City-t dhe Real Madridit.

Numri një i spanjollëve tregon se dëshiron që ndeshjen e kthimit ta zhvillojë në Angli, por nuk e ka të sigurt duke qenë se për diçka të tillë vendos UEFa dhe FIFA. “Dëshiroj që ndeshjen e dytë ndaj Real Madridit ta luajmë në Manchester.

“Nuk kam marrë në telefon as UEFA as FIFA-n për diçka të tillë”, – tha tekniku spanjoll. Në krahun tjetër ai ka folur dhe për mundësinë e largimit të Leo Messit nga Barcelona. “Shpresoj shumë që Messi të mbetet në Barcelonë”, – tha tekniku anglez

Shpërndaje në: