Haradinaj: Opozita mbetet e bashkuar, protestojmë më 26 mars

Haradinaj: Opozita mbetet e bashkuar, protestojmë më 26 mars

Daut Haradinaj thotë se opozita mbetet e bashkuar dhe se do të vazhdojë ta kundërshtojë qeverinë anti-kushtetuese.
Ai thotë:
Edhe një herë vërtetuam se opozita vazhdon aktivitetin e vet opozitar dhe kundërshtojmë këtë institucion i cili deri dikun e ka humb legjititmitetin në popull
Natyrisht se ne jemi këtu që edhe një herë me i ba thirrje popullit që me 26 shihemi në shesh edhe përpos kundërshtimit që do ta bajmë, do të jetë edhe një protestë jashtëzakonisht e madhe në shehsin e Prishtinës ku do t’i kundërshtojmë dy marrëveshje, do ta kundërshtojmë këtë jolegjitimitet të kësaj qeverie e cila ka marrë dy vendime anti-kushtetuese për Zajednicën dhe Demarkacionin.

Shpërndaje në: