Horoskopi 2 Dhjetor, ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Periskopi.com Zoya

Dashi

Mundohuni të mos lejoni që gjërat e vogla t’ju prishin ditën. Disa gjëra që ju nervozojnë do të dalin në pah gjatë së enjtes, por kjo nuk është arsye për t’u shqetësuar. Ju dini se si t’i bëni ballë këtyre situatave.

Demi

Mos lejoni që problemet e marrëdhënies tuaj dashurore t’ju shkatërrojnë ditën. Ju do të jeni të fiksuar pas një individi të caktuar dhe se si ai ndikon në jetën tuaj, por jo. Shkëputeni sa më shpejt që të jetë e mundur.

Binjakët

Sa më shpejt të filloni një projekt, aq më mirë. Mund ta gjeni veten duke e zvarritur dhe duke shmangur punën që duhet bërë. Sa më shpejt të arrini në vijën e finishit, aq më shpejt mund të vazhdoni drejt asaj që dëshironi të bëni vërtet me jetën tuaj.

Gaforrja

Kur ndiheni të pasionuar për diçka, të gjithë mund ta shohin atë tek ju. Ju do të vazhdoni të ecni përpara duke ndjekur zemrën dhe kjo është në fakt ajo që do t’ju bëjë të pambrojtur. Mundohuni të mos lejoni që zemërimi t’ju bëjë të mendoni se diçka që keni bërë ishte e gabuar.

Luani

Dikush mund të përpiqet t’ju manipulojë. Ka disa situata të cilat duket se po minojnë lumturinë tuaj. Veproni me maturi në mënyrë që asgjë nga ato që po ndodh rreth jush mos ju lëndojë.

Virgjëresha

Mos lejoni që ndjenjat tuaja t’ju bëjnë të debatoni për gjithçka pa asnjë arsye. Keni mundësi të merrni më të mirën nga dita sot. Dashuria mund të thërrasë emrin tuaj.

Peshorja

Është një ditë ambicioze për ju dhe mund ta gjeni veten të shtyrë për të arritur shumë më tepër se zakonisht. Kjo është një ditë e shkëlqyer për të grumbulluar pasuri dhe për të marrë gjithçka që mendoni se dëshironi të merrni nga jeta.

Akrepi

Dikush mund të shtyp butonin e gabuar dhe para se ta kuptoni, do të zemëroheni dhe do të dëshironi të grindeni. Merrni masa mbrojtëse. Sigurohuni që të pushoni dhe përpiquni të shmangi situatat që ju shterojnë energjinë.

Shigjetari

E kaluara mund të krijojë dhimbje të mjaftueshme dhe do t’ju bëjë  të dëshironi të zgjidhni më mirë për të ardhmen. Kur zëri i brendshëm fillon t’ju shqetësojë që të zgjoheni dhe të bëni diçka për jetën tuaj, mos e shuani atë duke e shpërqendruar veten me mediet sociale ose aktivitete të pakuptimta.

Bricjapi

Ju mund ta gjeni veten duke krahasuar atë që keni me atë që kanë miqtë tuaj. Dhe, kjo do t’ju bëjë të keni mosmarrëveshje me njerëzit me të cilët zakonisht kënaqeni. Mundohuni të mos i kushtoni shumë kohë zemërimit ose zhgënjimit.

Ujori

Pse të luftoni me njerëzit për bindjet e tyre kur të gjithë nuk e dinë me siguri se çfarë është përtej asaj që ne mund të shohim? Ju mund të dëshironi të provoni se keni të drejtë sot, por nevoja për të qenë më i miri mund t’ju izolojë nga individët që doni.

Peshqit

Ju me të vërtetë mund të mësoni gjëra të reja çdo ditë edhe pasi u rezistoni mësimeve të vlefshme për një kohë të gjatë. Diçka më në fund mund t’ju vendosë në një pozicion për të vepruar ndryshe dhe për të marrë përgjegjësinë në një fushë të jetës tuaj ku keni pasur një pikë qorre.