Italia zbulon rastin e parë të variantit të ri të COVID-19

Periskopi.com Lajme

Një rast i variantit Omicron të COVID-19 është zbuluar në Itali.

Gjenomi u sekuencua në Laboratorin e Mikrobiologjisë Klinike, Virologjisë dhe Diagnostifikimit Biourgjent të Spitalit Sacco në Milano tek një një pacient që vinte nga Mozambiku, shkruan Reuters.

Në pritje të ekzaminimeve të mëtejshme, burri ndodhet në shtëpinë e tij me pesë anëtarët e familjes që u infektuan.