Java e nëntë: Caktohen gjyqtarët që ndajnë drejtësinë në Superligë

Periskopi.com Sporti

Derbi kryesor pritet të jetë takimi mes Gjilanit dhe Ballkanit, i cili iu është besuar Dardan Çakës, me asistentët Fatlum Berisha dhe Lumturije Muhadri, gjyqtari i katërt Burim Jahmurati dhe Erdal Zasella në dhomën e VAR-it.

Në anën tjetër, përballje interesante do të zhvillohet edhe në Prishtinë, ku do të përballen Prishtina dhe Llapin.

Ky takim do të drejtohet nga Alban Shala, me asistentët Edmon Zeqiri, Fatmir Sekiraqa, Isak Ceroviku dhe Lirim Jashari në dhomën e VAR-it.

Ulpiana – Drita gjykohet nga Visar Kastrati, Drenica – Feronikeli nga Gramoz Shala kurse Dukagjini – Malisheva do të drejtohet nga Shpëtim Murtezi.

Më poshtë i keni delegimet e plota të xhiros së nëntë:

 

Image

 

Shpërndaje në: