Ka nisur takimi historik Trump-Putin

Ka nisur takimi historik Trump-Putin

Ka nisur  takimi historik i Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe atij të Rusisë, Donald Trump dhe Vladimir Putin.

“Jam i nderuar që të jem me ju”, i tha Trump, Putin, kurse ky i fundit iu përgjigj  “Jam i kënaqur që po takohemi” raporton AFP.

Ky takim po zhvillohet në margjinat e samitit të G20-ës që po mbahet në Hamburg të Gjermanisë.

 

Shpërndaje në: