Klubi anglez favorit për transferimin e Elseid Hysajt

Periskopi.com Sporti

Tottenham Hotspur thuhet se janë favoritët për mbrojtësin shqiptar të Napolit, Elseid Hysaj, përpara Romës dhe Atletico Madridit.

Klubi i njohur spanjoll, Atletico Madrid u tërhoq nga gara për shqiptarin pas blerjes së Kieran Trippier nga Spurs, transmeton Periskopi.

Për ironi, Tottenham tani po shikon kapitenin e Shqipërisë si një zëvendësues ideal për të larguarin Trippier.

Sipas mediumit italian Radio Kiss Kiss, klubi nga Liga Premier është tani favoritë për Hysajn, megjithëse interesi i Romës mbetet gjithashtu në garë.

Napoli po kërkon 25 milionë euro për 25-vjeçarin, i cili mund të luajë në të djathtë ose në të majtën e mbrojtjes. /Periskopi.com/

Shpërndaje në: