Kosova mbyll pjesën e parë me epërsi ndaj Irlandës së Veriut – Na nderojnë Muriqi e Bytyqi

Periskopi.com Sporti

Ka përfunduar pjesa e parë e takimit ndërmjet Kosovës dhe Irlandës së Veriut, duel ky në kuadër të Ligës së Kombeve.

Golin e parë për Kosovën e ka realizuar Vedat Muriqi në minutën e 9’të të takimit, ndërkaq Zymer Bytyqi realizoi golin e dytë në minutën e 19’të, shkruan Periskopi.

Ndërkaq, Irlanda e Veriut e ngushtoi epërsinë në 2:1 në minutën e 45’të përmes Lavery.