Kroacia mund Austrinë

Kroacia mund Austrinë

Kroacia ka shënuar fitore të lehtë përballë Austrisë.

Kombëtarja kroate ka marrë një fitore 1:3 në udhëtim kundër kombëtares së Austrisë.

Kroacia zhbllokoi sfidën qysh në minutën e 6’, kur Luka Modric dërgoi topin në rrjetë. Tre minuta më vonë, Austria barazoi me anë të Baumgartner.

Në pjesën e dytë, mysafirët shënuan me Livaja në minutën e 69’ dhe Dejan Lovren në minutën e 72’, për të vulosur rezultatin final 1:3.

Me këtë fitore, Kroacia mban pozitën e parë në grupin 1, duke lënë prapa Danimarkën, Francën. Austria radhitët në pozitën e fundit.

Shpërndaje në: