Manchester United me interesim të shtuar për Sergino Dest

Periskopi.com Sporti

Skuadra e Manchester United ka filluar të interesohet seriozisht për mbrojtësin e Barcelonës, Sergio Dest.

Oferta e parë e United do të jetë 20 milionë euro për mbrojtësin e talentuar, shkruan Periskopi.

Dest ka punuar me Ten Hag gjatë kohës kur ai ishte në Ajax dhe e njeh mire mentalitetin dhe mënyrën e lojës së tij.

Këto spekulime vijnë nga mediat në Angli, ku thuhet se Man United është gati ta dërgojë ofertën.