Marku fitoi në secilin rund, kjo është tabela e pikëve

Periskopi.com Sporti

Florian Marku arriti që të triumfoj ndaj francezit Jorick Luisettos, duke e mbrojtur titullin si kampion bote në kategorinë IBF.

Marku arriti që të fitojë secilin raund dhe gjyqtari i dha në fund fitoren shqiptarit.

Marku ka fituar në total prej 80 pikëve, karshi 74 nga kundërshtari francez.

Ndryshe, Marku mbetet i pamposhtur tani në 11 meçe të tij, me 10 fitore dhe një barazim, gjersa për kundërshtarin kjo është humbja tretë në 12 meçe.