Momenti kur Floyd Mayweather i thotë trajnerit se taktika e tij kundër Logan Paul nuk po funksionon

Periskopi.com Sporti

Momenti kur Floyd Mayweather i thotë trajnerit se taktika e tij kundër Logan Paul nuk po funksionon
Pamjet janë shfaqur nga një Floyd Mayweather i irrituar duke pranuar se ishte ‘e vështirë të goditej Logan Paul me goditje’ gjatë luftës së tyre me tetë raunde në Miami.

Mayweather pretendoi se ai fitoi një pagë nëntë figurash për të luftuar Paulin, i cili befasoi shumë kur mori të dielën në mbrëmje distancën e pa mundur, ish-mbretin paund për funt boksi.

Pavarësisht nga shorti, ishte një mbrëmje relativisht e drejtpërdrejtë për luftëtarin 44-vjeçar, megjithëse ai luftonte ndonjëherë për të gjetur goditjen e tij.
Mayweather, i cili dha katër inç në arritje dhe gjashtë inç në lartësi kundër YouTuber amerikan, arriti të shënonte gjithsej 43 gjuajtje ndaj kundërshtarit të tij.

Dhe pavarësisht lidhjes me 7 nga 14 goditjet e tij në Paul, kampioni botëror në pension me pesë pesha i tha trajnerit Gerald Tucker se grushti ishte shumë larg nga e lehtë.

Në pamjet e mëposhtme të postuara në faqen e Logan Paul në Instagram, Tucker fillon duke thënë: “Goditeni në majë të ballit me një goditje”.

Më pas Mayweather përgjigjet, duke thënë: “është e vështirë ta godasësh atë “.
Paul, ndërkohë, la të kuptohej për një ndeshje të kthimit të mundshme në konferencën e tij për shtyp.

“Ai ishte më i ngadaltë nga sa mendoja, babai koha po e arrin mbase,” tha Paul.

26-vjeçari gjithashtu tregoi një anë të përulur pas luftës pasi këmbënguli se ishte një “nder” të dilte në ring me legjendën e boksit.

Shpërndaje në: