Përveç Milanit e Interit, për Xhakën po interesohet edhe klubi i njohur anglez

Periskopi.com Sporti

Arsenali e bëri të qartë se Granit Xhaka do të largohet në janar dhe që tashti klubet kanë filluar të interesohen për shërbimet e tij.

“The Times” raporton se Newcastle po e shqyrton një lëvizje në merkaton e dimrit për mesfushorin e Arsenalit, Granit Xhakës.

Xhakës iu hoq edhe shiriti i kapitenit këtë javë pas fjalëve që përdori ndaj tifozëve të Arsenalit, që siç duket i shau.

Me EURO 2020 në horizont, transferimi në Newcastle shihet si mundësi për Xhakën që të luajë në formacionin bazë.

 

Shpërndaje në: