Rikthehet panika e tërmetit: Qytetarët në Durrës do ta kalojnë natën edhe në makina (Foto)

Periskopi.com Lajme

Në tërmet i fuqishëm goditi sonte në orën 21:15 Shqipërinë, derisa epiqendra ishte në qarkun e Durrësit.

Në panik dhe pas tërmetit tragjik të 26 tetorit, në rrugë tashmë kanë dalë qytetarët e Durrësit, derisa disa po preferojnë të flenë edhe në makinë nga frika.

Kujtojmë që tërmeti ishte 5.5 i shkallës rihter, derisa është ndjerë edhe në Kosovë.

 

Shpërndaje në: