Sallah egjiptiani me një super-asistim ia nxjerr pikët e plota me frymën e fundit Liverpoolit

Periskopi.com Sporti

Liverpooli ka shënuar fitore me rezultat minimal 0:1 në udhëtim ndaj Wolves, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 15-të në Premierligë.

Pjesa e parë u mbyll ashtu edhe siç nisi, pa porta të tundura, por me shumë mundësi, sidomos nga mysafirët.

Goli i vetëm i ndeshjes u realizua në minutën 90+4 nga Origi.

Kështu, Liverpooli e shfrytëzon humbjen e Chelseat nga West Ham sot dhe e merr primatin në tabelë.

“Reds” tani kanë 34 pikë, një më shumë se Chelsea.