Asambleisti i LVV’së paralajmëron arrestimin e ministrave serb

Periskopi.com Lajme

Anëtari dhe Asambleisti i LVV-së, në komunën e Prishtinës, Arbër Vokrri ka thënë se nëse ministrat e Listës Serbe ofendojnë qytetarët e Kosovës do të arrestohen.

“Na nuk mundemi me toleru ofendime as te identitetit as të historisë e sidomos prej Listës Serbe. Nëse përsërisin deklarata të ngjashme do të arrestohen, edhe këta ministrat aktual ne nuk do t’i tolerojmë”, tha Vokrri në Frontal.

Sipas Vokrrit partia e tij do të punoj në ndërrimin e kushtetutës.

“Synimi jonë është që ta ndërrojmë kushtetutën, pasi Lista Serbe është dorë e zgjatur e Beogradit”, ka përfunduar Vokrri.