SUPERLIGA: Ballkani çmonton Arbërinë, llapjanët fitojnë në Drenicë “me balotazh” në shtesë

Periskopi.com Sporti

Kanë përfunduar dy ndeshjet e sotme të cilat u zhvilluan në kuadër të javës së 15’të të Superligës së Kosovës, transmeton Periskopi.

Ndeshja mjaft interesante, ajo mes Drenicës e Llapit në Skenderaj u mbyll në të mirë të mysafirëve, të cilët deri në minutat e fundit nuk e gjetën golin, ndërsa në anën tjetër Ballkani i Munishit mposhti Arbërinë.

Golat për Ballkanin i shënuan Blend Baftiu dhe Mirlind Daku.

Me këtë fitore ekipi i Munishit forcon pozitën e parë, kurse Arbëria me 17 pikë rënditet në vendin e 7’të, kurse Llapi me këtë fitore arkëton plot 11 pikë dhe gjendet në pozitën e 9 dhe duket se është futur në rrugën e këndelljes.

/Periskopi