Një dekadë nga vdekja tragjike e kosovarit të Liverpoolit, Besian Idrizaj

Periskopi.com Sporti

Besian Idrizaj ishte njëri nga talentët më premtues në Austri dhe si 18 vjeçar kishte nënshkruar me Liverpoolin


Ai nuk pati shumë sukses te gjiganti anglez shkaku i lëndimeve të shpeshta që kishte pësuar.

Më pas Besiani kaloi në huazim në disa klube para se të nënshkruante me Swansean.

Besian Idrizaj dies after heart attack, aged 22 | Daily Mail Online

Idrizaj tragjikisht u nda nga jeta më 15 maj të vitit 2010 shkaku i një sulmi në zemër që e kishte pësuar gjatë gjumit.

LIG Sport me anë të një video ka treguar karrierën e Besian Idrizajt si dhe veprimët e mëdha që kishte bërë Swansea për ta nderuar figurën e yllit kosovar.