Këta janë yjet që ua trashëguan futbollin fëmijëve të tyre

Periskopi.com Sporti

Legjendat e futbollit botëror si; Maldini, Zidane, Kluivert, Chiesa e Thuram, janë në mesin e ish- futbollistëve të cilët profesionin e tyre, po aspirojnë ta bartin tek fëmijët, shkruan Periskopi.

Danile Maldini, Justin Kluivert, Lilian Thuram, Chiesa dhe vëllezërit Zidane, janë vetëm disa nga lojtarët e shumtë të cilët po fillojnë karrierën e tyre, me shpresën se do të vijojnë trashigimin e baballarëve të tyre të famshëm.

Se sa do t’i imitojnë arritjet e prindërve të tyre apo ndoshta disa prej tyre edhe t’i lënë nën hije të arriturat e paraardhësve të tyre, kjo mbetet të shihet. /Periskopi.com/