Solari debuton sonte me Realin në Afrikë, e nis me këtë formacion

Periskopi.com Sporti

Trajneri i ri i Real Madrid, Santiago Solari sonte do debutoj me Los Blancos në ndeshjen e Kupës së Mbretit.

Ky nuk do jetë një test i vështirë për të, pasi do përballet me ekipin e rangut të ulët Melilla.

Dhe ai ka vendosur ta nis me këtë formacion, duke i dhënë shansin transferit të ri Vinicius Jr.

Formacioni (4-3-3) / Keylor Navas: Odriozola, Javi Sanchez, Ramos, Reguilon: Ceballos, M.Llorente, Asensio: Vazquez, Benzema, Vinicus Jr.  /Periskopi/