Reagimi i ambasadorit britanik pas vendimit për Saimir Tahirin

Periskopi.com Lajme

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Shqipëri, Duncan Norman, ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Krimeve të Rënda në çështjen “Tahiri”.

Duncan në një postim në Twitter ka shkruar:

“Aktgjykimi mbi Saimir Tahirin tregon se sistemi ligjor i Shqipërisë po rritet. Por dështimi për të dhënë dënim mbi këto akuza serioze, shtron pyetje dhe tregon rëndësinë e parë përmes reformës gjyqësore.”