Ja çka ndodh në trupin tuaj nëse hani bajame çdo ditë

Periskopi.com Shëndeti

Ngrënia e bajames fjalë për fjalë mund të shpëtojë jetën tuaj.

Redukton aknet. Bajamet janë të mbushura me vitaminë E dhe antioksidantë që mund t’ju ndihmojnë të kuroni puçrrat dhe rinovoni lëkurën tuaj nëse mund t’i rezistoni niveleve të larta të yndyrës omega-6.

Në një studim, Shoqata Amerikane e Zemrës zbuloi se konsumimi i ulët i frutave te thata rrit shanset për zhvillimin e sëmundjeve kardiovaskulare. Bajamet janë të preferuarat jo vetëm për shijen e tyre, por edhe për përtimet e tyre.

Ja 4 ndryshime qe mund ti ndodhin trupit tuaj nëse hani çdo ditë bajame.

Redukton aknet.

Ndihmon për trajtimin e diabetit.

Ndihmon për tu rikupreruar nga lindja.

E bënë fëmijën tuaj më të zgjuar.