Bekim Brestovci – humanisti dhe kandidati për deputet nga radhët e NISMA’s nderohet me çmimin ‘Shën Tereza, shqiptarja e gjithë botës’

Periskopi.com Lajme

Bekim Brestovci, kandidati për deputet nga radhet e Nisma Socialdemokrate, është nderuar me çmimin ‘Shën Tereza, shqiptarja e gjithë botës’.

Brestovci është nderuar për humanizmin e treguar ndër vite, ku edhe gjatë këtij spektakli ai dhuroi një banesë në Prishtinë.

Bekim Brestovci është kthyer pas më shumë se 20 vitesh në Kosovë, për të punuar dhe kontribuar në vendin e tij.

Për më tepër shikoni këtë video: